Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Május 16-án a kémiaérettségivel folytatódnak az írásbelik, összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat. A mai kémia érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Az általános szóbelikkel ellentétben, a kémia érettségin nemcsak egy tételt kell húzni, hanem kísérleteket és más feladatokat is el kell végezni. Mutatjuk, hogy mire számíthattok, ha emelt kémiából érettségiztek.
Nagy napra ébrednek azok az érettségizők, akik vegyészmérnök, gyógyszerész vagy esetleg orvosi képzésre jelentkeznek, hiszen reggel 8-tól kémiából vizsgáznak közép- és emelt szinten is. A feladatlap megoldására a középszinten vizsgázók 120 percet, míg az emeltesek ennek a dupláját, vagyis 240 percet kapnak, délre tehát mindannyian túl lesznek rajta. A mai kémiaérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Az "átlagos" szóbeli érettségikkel ellentétben kémiából nem csak szóban kell bemutatnotok egy kihúzott tételt, de kísérleteznetek, és egy problémamegoldó feladatot is teljesítenetek kell. Mutatjuk, milyen témakörökre számíthattok, ha tavasszal kémiából emelteztek.
Egy emelt szintű érettségi biológiából és még egy kémiából vagy fizikából - ez a felvételi egyik legfontosabb feltétele az egyetemek gyógyszerészképzésein. De milyen biosztudás kell ahhoz, hogy magabiztosan kezdhessétek el a szakot? Többek között erről kérdeztük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának egyik oktatóját.
Kedden a kémia- és a földrajzvizsgákkal folytatódik a 2022-es érettségi szezon. Ahogy már megszokhattátok, az Eduline-on ezen a napon is minden fontos infót megtaláltok az írásbelikről.
Ingyenes, online anyagokkal segítik az érettségi előtt álló diákokat a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem oktatói.
Véget ért a 2021-es tavaszi vizsgaszezon második hete. Hétfőn 8 órakor a nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgákkal indítottak a diákok, hét közben tartották a szakmai érettségiket, pénteken pedig többek között művészettörténetből is megmutathatták a vizsgázók, hogy mit tudnak. Mutatjuk az összes közép- és emelt szintű feladatsort és a megoldásokat.
Nemrég ért véget a kémiaérettségi, a diákok többsége emelt szinten írásbelizett, hiszen az orvosi és a gyógyszerészképzés beugrója is ez a vizsga. Az egyetemen más kémiai témakörökön lesz a hangsúly, mint a középiskolában – erről kérdeztük Dr. Fittler Andrást, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánhelyettesét. A kémia érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Kedden reggel a közép- és emelt szintű kémiaérettségivel folytatódott a vizsgaszezon. Megint benneteket kérdeztünk arról, hogyan sikerültek a vizsgák. A kémiaérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Ma 8 órától kémia, 14 órától pedig a földrajz írásbeli érettségi vizsgák vannak. Mutatjuk hány diákot érintenek a vizsgák. A kémia érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
A felvételi követelménynek továbbra is része az emelt szintű érettségi (alap és osztatlan mesterképzés esetében) – vagyis legalább egy tárgyból minden felvételizőnek kötelező ilyen vizsgát tennie. Sőt, olyan képzés is van, ahol két vizsgatárgyból is emeltezni kell a bejutáshoz, méghozzá nem is akármiből: biológiából és kémiából.